Search*

Uudised

PRESSITEADE: "Õpetajale vääriline palk" (2. september 2011)


02/09/2011 13:33 Added by*: Kristiine Vahtramäe;

Eesti haridustöötajate liidu ja haridus- ja teadusministeeriumi vahel 13. jaanuaril 2011 sõlmitud kokkuleppe järgi on 2011. aastal õpetajate palga alammäär 608,18 eurost kuni 888,88 euroni mis sõltub kvalifikatsioonist . 2011. aasta I kvartali keskmine palk oli Eestis 792 eurot ja II kvartalis 857 eurot. Brutopalk on jätkuvalt kasvamas kuid õpetajate palgad on endiselt madalad ja võrreldes naaber riikididega on Eesti haridustöötajate palgad häbiväärselt väikesed, kuid haridusest sõltub riigi tulevik.

Praegu töötavad õpetajad väga suure koormusega, 35 tunnist kuni 50 tundi nädalas. Uue õppekava kasutusele võtmisega kasvab õpetajate töömaht veelgi. Õpetajate töökoormus kasvab, kuid palk ei jõua sellele järele, mida ei saa pidada inimväärseks.

Seega Eesti alushariduse, üldhariduslike koolide õpetajad ning kutse- ning kõrgkoolide õppejõude töötasu peab tõusma inimväärsele tasemele.

“Kui tahame, et meie lastel oleks vahva, täisväärtuslik arengukeskkond koolis või lasteaias, peame panustama tublisti enam õpetajate pühendumise võimaldamisesse. Üheks meetmeks on töötasu, mis tagaks normaalkoormusel heal tasemel toimetuleku, innustaks õpetajat end jätkuvalt harima, projekte ette võtma, kõrgkultuuriga kursis olema. Usun, et selline tugi motiveeriks enam ka õpetajaks õppima ja tööle asuma.” sõnas Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige Valdek Rohtma.

Pressitate koostas:

Kristiine Vahtramäe


Comments* (0):
Add comment*:
Author*: 
:
Human control - type the code shown*:
  Uuenda*
 

Save*

Eesti Русский
 Arvamus (5)Uudiste arhiiv
 Lood elust enesest (4)Uudiste arhiiv
 Toidulaud ja... (5)Uudiste arhiiv
 Uudised (5)Uudiste arhiiv
Sisestused puuduvad
 
     
  
Elitec