Search*

Uudised

Teabekeskus jagab infot.
04/02/2013 12:54 Added by*: Kristiine Vahtramäe;
Sõltumatu info ja praktiliste nõuannete pakkumiseks loodud Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus on Rootsis tegutsenud juba üle 50 aasta. Aastal 2010. alustas keskus oma tegevust Baltimaades. Teabekeskuse ülesanne on analüüsida eraisikute ja perede rahalist seisu mõjutavaid tegureid ning anda infot laenude, maksete, säästmise ja rahaasjade turvalisuse kohta. Teabekeskuse on ellu kutsunud Swedbank, kuid töötab panga igapäevatööst iseseisvana, et pakkuda neutraalset rahandusalast infot.

Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus ning Lastevanemate Liit asuvad üheskoos lapsevanematele ja õpetajatele rahanõu jagama. Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse juhi Anne Sägi sõnul keskendutakse koolitusel eeskätt pere-eelarve pidamisele ja säästuvõimaluste otsimesele, kuid kindlasti on kõne all ka tuleviku kindlustamine.
 
"Kahjuks pole eelarve tegemine ja planeerimine Eesti inimeste seas kuigivõrd populaarne. Kõrgema sissetulekuga inimesed ei näe planeerimisel mõtet ja madalama sissetulekuga inimestel on niigi raha
puudu, tuuakse põhjenduseks, miks eelarvet ei peeta," selgitab teabekeskuse juht. Hiljuti uuringufirma SaarPoll läbi viidud finantskirjaoskuse uuringu kohaselt planeerib kolmandik inimestest oma rahaasju ette vaid ühe kuu ulatuses ning 17% ei planeeri üldse.

Comments* (0):
Add comment*:
Author*: 
:
Human control - type the code shown*:
  Uuenda*
 

Save*

Eesti Русский
 Arvamus (5)Uudiste arhiiv
 Lood elust enesest (4)Uudiste arhiiv
 Toidulaud ja... (5)Uudiste arhiiv
 Uudised (5)Uudiste arhiiv
Sisestused puuduvad
 
     
  
Elitec