Search*

Lood elust enesest

Raha mustadeks päevadeks?"
06/09/2008 19:39 Added by*: Kristiine Vahtramäe;
Henri võttis raha vastu viivitas veidi ja siis läks mõtlikult isa juurde, puges isa sülle ja küsis: "issi, mis need mustad päevad on?" Isa siis seletab Henrile, et tead poiss need on need päevad kui raha üldse ei ole. Poiss siis uurib edasi: "mis moodi ei ole?" Isa siis seletab püüdlikult, et vaat see on siis kui me läheme poodi ja ostame kommi ja nätsu ja suure auto ka .... no kõike, mida kohe tahame. Maksame kõik raha ära ja kui nüüd läheb kõht tühjaks siis enam raha ei ole, et saia või juustu osta ........ vat siis ongi mustad päevad. Seda juttu seni vaikides kuulanud 9 aastane õde Daisi sekkub nüüd ka ja küsib omakorda imestunult, kas selline asi on ka võimalik, et keegi poes nii käitub ja raha korraga ära kulutab? Pere jutuajamist kuulanud vanaemale tuleb pisar silma nõjatub toolile ja ütleb: "teil lapsed on küll hea elu!" Selle peale protesteerib 6 aastane Karl:" mis hea elu iga kord kui emmega poodi läheme peame iga asja kohta seletama, miks meil seda vaja on? Olgu siis kasvõi väike pakk krõpsu ja kui head põhjust ei ole siis ei saagi ... pole siin mingit head elu!" poriseb Karl. Henri mõtiskleb edasi ja pöördub venna poole " aga kui me kõike ostame siis hakkab kõht valutama ja mustad päevad on siis ka"

Comments* (4):

10.05.10 16:15 - jaan

vaatan neid kommentaare ja tundub et, "mustad päevad" ongi käes!


02.01.10 14:28 - lugeja

Minu meelest on see normaalne, kui täiskasvanud inimene ei larista kogu oma raha läbi sõrmede, vaid midagi jääb üle. Tekib olukordi, kus raha on hädasti vaja ja ainus väljapääs on siis laenata. Olgu tegu eluaseme soetamise või tõepoolest vaid tarbekauba ostmise vajadusega.
Keegi ei planeeri ju ette ,et mul just täna ainus külmkapp või televiisor katki läheb.Siis on hea kui on võtta kõrvalepandust ,mitte tormata järelmaksu või pangalaenu vormistama.
Siin jääb mulje, nagu peost suhu elamine ongi norm. Loomulik, et inimesel, kellel on lapsed, peaks olema mingigi tagavara mustadeks päevadeks, mis siin üldse rääkida on, ma ei saa aru? Koolitüdruk ka ei pea emale sendipealt aru andma, kas tal taskurahast midagi üle jäi.


18.09.08 14:20 - kristi

vanaema mõtles siin seda, et kui raha ei ole saab laps kasutada oma teenitud raha aga lapsed polnud varem tõdenud, et selline asi üldse võimalik on. Paraku kipub paljudes peredes olema nii, et raha saab enne palgapäeva otsa ja sellise olukorra nimi ongi "mustad päevad" Kahjuks ei ole need mitte planeeritud vaid oskamatuse tulemus .... tavaliselt :))


18.09.08 09:23 - inge

See millegi hoidmine mustadeks päevadeks tähendab ju seda, et ise planeerid oma tulevikku mustad päevad. Kui ise planeerid, siis need ju kahtlemata tulevad.


Add comment*:
Author*: 
:
Human control - type the code shown*:
  Uuenda*
 

Save*

Eesti Русский
 Arvamus (5)Uudiste arhiiv
 Lood elust enesest (4)Uudiste arhiiv
 Toidulaud ja... (5)Uudiste arhiiv
 Uudised (5)Uudiste arhiiv
Sisestused puuduvad
 
     
  
Elitec