ELVL korraldab Tallinnas rahvusvahelise hariduskonverentsi

Hea lapsevanem

Laupäeval, 25. novembril 2017 toimub Tallinnas Euroopa Lastevanemate Liidu (European Parents’ Association – EPA) ja ELVL koostöös rahvusvaheline  hariduskonverents „Kõige sobivam rada – vanemate roll oma laste suunamisel isikliku karjääri rajal“. Selle sündmuse peateemaks on mitmekesine haridustee ja karjäärialane nõustamine. Kel juba kogemus lapse põhikooli või gümnaasiumi lõpetamisest, teab hästi, kui palju segadust võib olla noores inimeses ja kui raske on vanemana hoiduda oma ideede ja unistuste väljapakkumisest. Ometi on see hoidumine vajalik, sest tulevik on meie laste päralt ja meie ülesanne on aidata neid iseseisvalt otsuseid tegema ja vastutust võtma. Kuidas seda reaalselt teha, ongi meie konverentsi peamine küsimus.

Traditsiooniliselt on üks kahest peaesinejast korraldajamaa valida ning meie valik langes Mengelite perekonnale. Nende esinemine kannab pealkirja „Päriselu näiteid – kuidas leida tõeline kutsumus, mitte lihtsalt töökoht“.  See perekond lähtub uskumusest, et kõige olulisem, mida lapsevanem saab lapse karjääri leidmisel teha, on toetada tema tõelise elu kutse avaldumist ja arenemist. Tähtis on, et Mengelite kaks põlvkonda usuvad, et sarnane lähenemine on võimalik pea igas peres. Seepärast palusimegi neid oma erilisest kogemusest rääkima.

Teine peaesineja tuleb meie põhjanaabri juurest ning räägib kutseõppe ja praktikavõimaluste atraktiivsuse tõstmisest. Soomlastel on suurepärane kogemus sellest, kuidas kutseõpe noorte silmis ja ühiskonnas tervikuna ihaldusväärseks muuta ning sellest tuleb rääkima Soome kutseõppe ja ametioskuste valdkonna ekspert Petri Lempinen.

Päeva teisel poolel toimuvad neli töötuba, kus teemadeks a) ettevõtlikkus, b) kutseõppevõimalused, c) vanemate roll karjäärinõustamisel. Viimasel teemal on ka neljas, eraldi töötuba ainult eesti keeles kõnelejatele ja seda juhivad Villu ja Ülle Mengel. Konverentsiesinemised ja töötubade kokkuvõtted on ingliskeelsed ja tõlgitakse sünkroonselt eesti keelde. Töötoad on parim vahend erinevate riikide praktilisest kogemusest  esmane ülevaade saada ja koostöösuhteid luua.

Ajaliselt näeb laupäeva, 25. novembri kava välja alljärgnev:
09:40 kogunemine konverentsi toimumiskohas, Tallinna Teeninduskooli (Majaka 2) aatriumis
10:00 konverentsi juhatavad sisse haridusminister Mailis Reps ja Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Janar Holm ning Euroopa Lastevanemate Liidu president Eszter Salamon
10:30 Perekond Mengel „Kuidas leida tõeline kutsumus, mitte lihtsalt töökoht?“
11:10 Petri Lempinen „Kuidas kutseõpe ja praktika noortele atraktiivseks muuta?“
11:40 Kohvipaus
12:00 Töötubade esimene voor
13:30 Lõunasöök
14:30 Töötubade teine voor
16:00 Kohvipaus
16:30 Töötubade kokkuvõte
18:00 Konverentsi pidulik lõpetamine
19:00 Konverentsi õhtusöök restoranis Babulja

Konverentsil osalemine on Eesti Lastevanemate Liidu täisliikmetele tasuta – peab olema makstud 2017. aasta liikmemaks. ELVL toetajaliikmetele ja mitteliikmetele kehtib osalustasu 20 EUR.

Uued liikmed saavad oma liitumissoovi vormistada SIIN. Toetajaliikmetel tuleb täisliikmeks saamiseks tasuda liikmemaks.

Uutel ja toetajaliikmetel on võimalus tasuda 2017. a täisliikme maks, mis on 12 EUR/aastas, Eesti Lastevanemate Liidu kontole EE562200221026912663 Swedbankis. Makse selgitusse palun kirjuta oma ees- ja perekonnanimi ning sõna “liikmemaks 2017”. Liikmemaksu tasumise järel palun saada vastav teade e-kirjaga aivar.haller@laps.ee. Seejärel saadame Sulle sooduskoodi, millega saad “lunastada” tasuta pääsme konverentsile.

Nii liikmed (igale liikmele ÜKS sooduspilet!) kui mitteliikmed saavad pileti konverentsile lunastada SIIT.  NB! Palume piletit ostes täita kõik nõutavad lahtrid.

Küsimuste korral kirjuta aadressil aivar.haller@laps.ee või helista 5162211.

Kohtumiseni konverentsil
Aivar Haller
ELVL juhatuse esimees

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s