Aivar Haller valiti Euroopa Lastevanemate Liidu asepresidendiks

24. ja 25. novembril toimus Tallinnas Tallinna Teeninduskooli ruumides Euroopa Lastevanemate Liidu (European Parents’ Association, EPA) suurkogu ja aastakonverents, mille pealkirjaks oli “Kõige sobivam rada – vanemate roll oma laste suunamisel isikliku karjääri rajal“.

Eesti Lastevanemate Liit esitas käesoleva aasta oktoobris avalduse saamaks EPA täisliikmeks ning Tallinna suurkogul see palve ühehäälselt ka rahuldati.


“Oleme kolme viimase aasta jooksul Baltimaade lastevanemate organisatsioone ühendava Baltic Open Parents Alliance ühe osapoolena olnud EPA nn kaasatud liige ning kasutanud aktiivselt võimalust EPA kaudu lähemalt tundma õppida liikmesriikide haridussüsteeme. See on teinud võimalikuks meie enda hariduselus toimuvat vääriliselt hinnata ja teisalt ka suurema pildi osas kaasa rääkida”, lausus Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimees Aivar Haller. “Selle aasta sügisel otsustasime Balti kolleegidega, et Eesti astub EPA täisliikmeks, mis annab võimaluse Euroopa tasandil otsustamistes kaasa rääkima hakata. Mõni nädal peale meie avalduse esitamist võttis minuga ühendust EPA president ning tegi mulle ettepaneku kandideerida ühenduse juhatusse ning asepresidendiks haridusvaldkonna alal,” lisas ta.

Reedel, 25. novembril valiski EPA suurkogu Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimehe Aivar Halleri järgmiseks kolmeks aastaks organisatsiooni juhatuse uueks liikmeks ja üheks kuuest asepresidendist.

Laupäeval jätkunud konverentsi peateemaks oli laste mitmekesine haridustee ja karjäärialane nõustamine.

Kel juba kogemus lapse põhikooli või gümnaasiumi lõpetamisest, teab hästi, kui palju segadust võib olla noores inimeses ja kui raske on vanemana oma last kindlameelselt julgustada ning hoiduda oma ideede ja unistuste väljapakkumisest. Ometi on see hoidumine vajalik, sest tulevik on meie laste päralt ja meie ülesanne on aidata ehk julgustada ja innustada neid iseseisvalt otsuseid tegema ja vastutust võtma. Kuidas seda reaalselt teha, oligi ELVL ja EPA konverentsi peamine küsimus.


Euroopa Lastevanemate Liit on asutatud 1985. aastal Milanos (Itaalia) ning ühendab endas 50 lastevanemate esindusorganistatsiooni 30 riigist – kokku enam kui 150 miljonit lapsevanemat terves Euroopas.

EPA tegevuse eesmärkideks on esindada lapsevanemate õigusi Euroopa Liidu struktuurides ning mõjutada Euroopa Liidus langetatavaid hariduspoliititilisi otsuseid.

EPA presidendiks on pr Eszter Salamon (Ungari Lastevanemate Liidust) ning lisaks vastvalitud Aivar Hallerile on EPA’l viis asepresidenti Janko Korošec (Horvaatia), Jose-Manuel Prats (Hispaania), Mette With Hagensen (Taani), Arja Krauchenberg (Austria) ja Claudio Masotti (Itaalia).

EPA suurkogud ja aastakonverentsid toimuvad kaks korda aastas – aprillis ja novembris ning iga liikmesorganisatsioon saab sündmust korraldada keskmiselt iga 15 aasta tagant. Eesti Lastevanemate Liidul avanes võimalus Euroopa kolleegide võõrustamiseks tänu sellele, et Eesti on käesoleva aasta sügisel Euroopa Liidu eesistuja.


DSC_0043 1

Fotol on EPA president Eszter Salamon ja asepresident Aivar Haller

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s