Eesti lapsevanemad on 2020 Haridusteo nominendid!

Maailma vallutanud koroona pandeemia on lisaks suurele halvale kaasa toonud ka üksjagu head. Ilma selle tõveta ja kaasnenud õppekorralduse muutusteta, poleks me kunagi teada saanud, milleks on võimelised Eestimaa lapsevanemad. Nüüd on see inimkatse läbitud ja lastevanemate ebainimlik pingutus ilmseks saanud.

Riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad, valis põhjalike arutelude tulemusel välja 12 kategooria nominendid ja aasta haridusteo kategoorias ka Eesti lapsevanemad, keda valiti esindama Eesti Lastevanemate Liit.

Juhuks, kui peaks laekuma laureaadi tiitel, sai valmis pandud ka asjakohane kõne:

Tere õhtust. Ma tänan südamest selle suure au eest esindada täna siin meie riigi lapsevanemaid. Samas on see ka suur vastutus, mis sunnib meelde tuletama, et meie lapsed õpivad meie tegudest.

Oleme väikerahvas ning meie püsimajäämise eeldus on olnud meelerahu ja ühtehoidmine. „Manifest Eestimaa rahvastele“ oli sünnitunnistus kogukondlikus liikumises ja sotsiaalses suhtlemises sündinule.  Seega on meie riigi aluseks vaba ja iseseisev kultuuri- ehk vaimuelu. Mitte massiga kaasa jooksmine.

Kevadel üle-elatud sotsiaalne distantseerumine ja ekraanide vahendusel sidepidamine pole meile omane. Inimese ja ühiskonna areng toimub läbi reaalsete suhete reaalses maailmas. Ainult otsene, isiklik ja usaldav suhe aitab õpetajal ja lapsevanemal koos avastada iga lapse anded ja need – võimeteks kujundatud anded on meie rahvuslik rikkus.

Raske aeg õpetab otsustama ja vastutama. Eestimaa õpib ja tänab! Õpime koos, sest meil on kõigil nüüd uus, Covidi nimeline pereliige, kes juhatab meid tervise eest paremini hoolt kandma ja kaitsma neid, kes kaitset vajavad – riskigruppe.

Meie lapsed õpivad meie tegudest – hoidkem siis meelerahu, isiklikke sotsiaalseid suhteid ja neid, kes kaitset vajavad.

2020 Gala laureaadid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s