PROJEKTID 2016

Eesti Lastevanemate Liidu kevadkonverents

ELVL kevadkonverentsi finantseeriti 10 000 EUR ulatuses Sotsiaalministeeriumi eraldisest ning 2000 EUR ulatuses Haridus- ja Teadusministeeriumi eraldisest.

ELVL rahvusvaheline konverents “Lapsevanema roll põhjamaade rahvuslikus haridussüsteemis” toimus Tallinnas 01. aprillil 2016. Peamine sihtgrupp oli aktiivsed lapsevanemad ja haridusametnikud.

Konverentsi tulid kuulama ja osalesid aktiivselt aruteludes ka Läti ja Leedu lastevanemate organisatsioonide esindajad (Latvijas Vecāku kustība ja Lietuvos Tėvų Forumas). Kokku oli konverentsil registreeritud osalejaid 64.

Ettekanded tehti Norra, Taani ja Rootsi esindajate poolt. Soome esindaja paraku haigestus ja tema ettekande materjalid jagati osalejatele koos teiste esitlustega. Peaesinejad Rasmus Schiellerup and Casper Rongsted pälvisid sügava huumoriga täidetud ettekande “The world’s best Nordic Schools“ (maailma parim põhjamaade kool) eest publiku sooja vastuvõtu. Väga palju küsimusi esitati ka Euroopa Lastevanemate Liidu (European Parents’ Association) presidendile Eszter Salamonile.

Päev enne konverentsi külastasid esinejad ja Läti ning Leedu kolleegid Tallinna Vaba Waldorfkooli ja Rocca Al Mare kooli ning kohtusid sealsete lapsevanemate, õpetajate ja koolijuhtidega. Samuti toimus oluline kohtumine ja asjalik arutelu Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatega.

Konverents loeti esinejate ja osalejate poolt kordaläinuks ning Leedu kolleegid kasutasid kõigi esinemiste ja intervjuude videosalvestusi, et neid jagada oma nn Haridustelevisioonis (Virtuali edukacinė biblioteka).

Kevadkonverentsi korraldus sai kiidusõnade osaliseks Euroopa Lastevanemate Liidu peaassambleel Dubrovnikis (28.04 2015) ja Eesti Lastevanemate Liidule tehti ettepanek korraldada 2017. aasta novembrikuus EPA peaassamblee.


Kuusalu perepäev „Terve Pere“ 15. oktoober 2016.

Perepäev toimus Kuusalu koolis ja spordikeskuses Kuusalu vallavalitsusega.

Juba neljandat korda saab suured tänud öelda Eesti Lastevanemate Liidule, kes on aidanud rahaliselt ja emotsionaalselt toetada kogukonnaüritust Terve Pere Kuusalus. Kõigil kordadel on olnud ürituse eesmärk koondada kohalikke koolieelikute ja algklassilaste perede kogukondi. Perepäeva formaat on olnud kõigil aastail sama – loengud lastevanematele, tegevused lastele, lõunaks söök, natuke meisterdamist ning päeva lõpuks ühine kontsert.

15. oktoobri kava:
Kogu päeva juhtis ja koordineeris Kristi Elken
11:00-11:15 kogunemine ja virgutusvenitamine kõigile. Jana Tikerpuu.
11:15-12:45 loeng lastevanematele kooli aulas. Auli Kõnnussaar ja Tiit Kõnnussaar “Laste- ja suhteprobleemid pereterapeudi pilgu läbi.”, http://www.isale.ee

Samal ajal lastele:
Akrobaatikaklubi Twister akrobaatikashow (11:20), peale showd said kõik lapsed nn batuudil harjutusi teha (töötoad juhendajatega). http://www.sktwister.ee/
Teaduskatsed Kuusalu kooli õpilastelt (12:00),
Näomaalingud Kiiu Noortekeskuse poolt (tasuta)
WePlay mänguasjapood
Helkurite meisterdamise õpituba aeroobikasaalis, http://www.tuba.ee  (11:00-14:00)

Lõunaks 13:00-14:00 kõigile tasuta supp, toitlustajaks kohvik “Päike”.

14:00-14:45 esinemise ja autogrammide jagamisega BEYOND BEYOND, http://www.star.ee.

Üritus oli küll väga sarnane eelnevate aastate üritusele, ent tegevused, loengupidajad ja kontsert täiesti erinevad võrreldes eelmiste aastatega.

Loengute plaane olen erinevatel aastatel katsetanud erinevalt, sel korral aga sain aru, et üks pikem loeng on parem kui mitu erinevat.  Prk Kõnnusaare loeng kutsus publikusse ca 30 kuulajat ning loeng ei tahtnud kuidagi ära lõppeda, lektorid oli atraktiivsed, rääkisid probleemidest, mis inimesi huvitasid. Ning publikust tulnud küsimuste tõttu saime väga pika ja sisuka loengu. Hiljem tänasid nii publik kui ka loengupidajad väga huvitava kogemuse eest.

Lasteprogramm klubilt Twister sai väga palju kiidusõnu, Twisteri klubi juhendajad olid väga lapsesõbralikud ja andsid kõigile huvilistele võimaluse tutvuda akrobaatika huvitavama poolega. Üritusel said rakendust ka kohalikud noored, nii teaduskatseid tehes kui näomaalinguid maalides.

Kogu loengu ja lasteprogrammi aja valmistati aga õpitoas helkureid. Helkureid valmistati rohkem kui 100, ette valmistatud materjalist jäi isegi puudu ja juhendajad vorpisid kohapeal kujundeid ja materjale juurde. Päeva lõpetas vahva poistebänd Beyond Beyond, kes küll tehniliste viperuste tõttu tuli lavale lubatust hiljem, aga noored ei andnud alla ja andsid endast parima.

Korraldajana võin öelda, et just selle viimase perepäeva organiseerimisega jäin väga rahule, mulle meeldis, et rahvast tuli kohale üle 200, kohalolijad nautisid programmi, kiitust tuli selle poole pealt, et oli olemas inimene, kes teadvustas, jagas  jooksvalt infot (koordineerija).

Loengupidajad, helkurite valmistamise juhendajad ning akrobaatikaklubi treenerid kiitsid publikut ja publik neid. Beyond bändi kallistused publikuga ei tahtnud ega tahtnud lõppeda.

Kuusalu perepäevast kirjutas korraldaja Helena Aug